Yukarı Çık

Artık Güzellik Zekâsı Akıllı Kozmetiklerde

Bitkiler, Özel öz hikâyeleriyle ruh katar kozmetiklere… Hep bana kadınların, erkeklerin sorduğu bir soru var…

-Seda hanım nasıl nemlendireceğim cildimi?

Yıllardır duyuyorum ama sizin de sorduğunuz duyar gibiyim. Oysaki ne kadar eski bir iddiadır kozmetiklerdir nemlendirme… Ama hala bir numaralı karşılaşılacak ihtiyaç anladım. Hala yüksek neme çok ihtiyaç var. Duyuyor gibiyim sizleri. Şu dönemlerde globalleşen küreselleşen yapıda karşılaştığım kişiler sizler bir ürün kullanımında hemen etki istiyorsunuz…

Araştırmalarda, ihtiyaç profili çıkartılmalı, sonra ihtiyaca özel formülasyonlar oluşturulmalı diye düşünüyorum. Duyulara da hitap etmeli, farklı sentezlerle çeşitlendirip aktivetisini yükseltmekte hedef alınmalı ve artık tüketici teknik bilimsel veriler duymak istiyor artık nemlendirici sürün dışarı çıkın cümlesi yeterli gelmiyor, işin özeti yaşı inkâr eden bir görünüm istiyoruz ve açıklayıcı anlatımlar, yakın ilişkiler isteyip, tatmin olmak inanmak güvenmek istiyor kullanılan üründe de hesaplı ve lüks arayışında tüketici.

Artık uzun saatler çalışıyoruz, uzun yıllar çalışıyoruz ve uzun süre iyi kalabilmek istiyoruz. Bakış açımızda değişen olgu, yaşamın getirdiği doğal tarzımızı korumak istiyoruz, mükemmel görünümü elde etmek istiyoruz ve yaşı inkâr eden görünüm kazanmak istiyoruz. 2000 li yıllardaki araştırmalarda erkekler artık 11 yıl daha uzun yaşayıp Kadınlarda 12 yıl uzun yaşamaktaymış, e görünümü iyileştirmek, uzun süre iyi kalabilmek sağlıklı yaş alabilmek boynumuzun borcu olmuş.

Akıllı Kozmetik Ürünleri Derken Kök Hücrelerden bahsedeceğim sizlere Cildin içinde kök hücreler bulunur. Bunlar yeni cilt hücreleri oluşumunu yönetir ve cildin genç bir görünüme sahip olmasından sorumludur. Bitkisel hücrelerin çok eşsiz bir özelliği vardır. Her bitki hücresi aslında bir kök hücresidir. Bitki bu hücreler sayesinde yeniden büyüyebilir. Bu özelliklerden, cildin kök hücrelerini korumaya yönelik kozmetik preparatların hazırlanmasında yararlanılır.

Geleceğe yönelik bir anti aging serisinin cilt yaşlanmasını önlemesi ve yaşlanmayı hızlandıran faktörleri engellemesi gerekir. Bu faktörler arasında serbest radikallerin neden olduğu oksidatif stres, bağ dokunun gevşemesi, telomer kısalma ve hormonal olarak yönetilen yaşlanma işlemi yer alır.

Artık kontrollü salınımda bu kozmetik ürünler ve iddiaları da belgeleyebilmekteler bilim ışığında elde edilen yüksek teknolojik aletlerin istatistiksel sonuçları ile karşımızdalar kaydettiğimiz yeniliklerin bütünleştirilmesi için yapılan çalışmalar çok sevindirici. Ürünlerde kişiselleştirmeler ve sizlerin ihtiyaçlarına cevap vermesi çok önemli ayrıca çok fonksiyonlu veriler elde etmek mutlu edici. Artık hepimiz için Akıllı Kozmetiklerle doğallıkta güzellikte ve sağlıkta kalma zamanı…