Yukarı Çık

Seda SAKACI ÇELİK - Hakkında

İstanbul'da doğdu. Temel eğitimini tamamladıktan sonra Celal Bayar Üniversitesi ,Tıbbi ve Aromatik Bitkiler Bölümü’ nün ardından, Kocaeli Üniversitesi Kozmetik Teknolojisi Bölümünü bitirdi.

Doğal Kozmetik atölye çalışmaları eğitim seminerleri vermekle birlikte ,Cilt bakımı, saç tasarımı usta öğreticisi olup, üniversiteler’de öğretim görevliliği hizmetlerinde bulunmuş ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin Güzellik ve Saç Bakım Hizmetleri Bölümü, Bölüm Başkanlığı‘nı yapmıştır.İBB'de Bölüm Başkanlığı yaptığı dönemde Türkiye’de ilk defa bir okulda kendisinin yazdığı oluşturduğu, müfredat ile ilk Doğal Cilt Bakım Eğitimi, Aromaterapi eğitimi verilmeye başlanmıştır.

Seda Sakacı Çelik halen Zeytinburnu Tıbbi Bitkiler Bahçesi Sağlık Çevre Okulun’da Doğal Güzellik, Doğal ve Kişisel Bakım, Doğal Kozmetik, Fitokozmetik ve Bütünsel Güzellik eğitim seminerleri vermektedir..

Eğitim hayatında Tıbbi ve Aromatik Bitkiler ve Kozmetoloji mezunu olmasından kaynaklı, profesyonel çalışmalarında özellikle sağlıklı yaşam biçimi üzerine son yıllarda artarak devam eden hassasiyetlere paralel olarak doğal ve organik yaşam ile kozmetik arasında kurduğu ilişkiye ait, kendisine ait oluşturduğu markada dahi yiyemediğiniz birşeyi cildinize sürmeyin sloganı ile ürünlerini tasarlamıştır. Bununla birlikte danışmanlığını yaptıgı firmalara da doğal kozmetik persfektifini oluşturup tasarımlarında hep insan sağlığını ön planda tutup en doğalını, organiğini arayarak formüllerini geliştirdi.

Danışmanlık ve AR-GE projelerinde yer aldı. Kozmetik tasarımcılığını yaptığı markaların, Marka yüzü ve danışmanlıklarınıda yapmıştır.

"SADE GÜZELLIK" ve "BÜTÜNSEL GÜZELLİK" kitaplarının yazarıdır.

Ulusal Tv kanallarında çeşitli programlara uzman olarak katılmaktadır. Alanıyla ilgili yayınlanmış birçok makale kaleme almıştır.

Konusu ile ilgili yurtiçi, yurtdışı fuar, etkinlik, workshoplar’a katılmakta ve takip etmektedir.Fitoterapi, Aromaterapi, Doğal Kozmetik, Organik tarım ve tıbbi bitkiler çalışmalarına katılmakatadır.

Kendisinin kurmuş olduğu Seda Sakacı Çelik Bütünsel Güzellik Merkezin’de, Koruyucu Güzellik anlayışı ile hizmet vermeye devam etmektedir