Yukarı Çık

Seda SAKACI ÇELİK - Podoloji

Podoloji Grekçe “pod-” veya “podo-: ayak” ve “-logos veya –logy: bilgi, bilim” sözcüklerinin birleşiminden meydana gelen tıbbi bir terimdir. Ayakların “şekil ve sağlığı ile ilgilenmek; çeşitli yardımcı sağlık malzemeleri ile ayak sağlığı sorunlarına çözüm bulmak, yara bakımını yapmak, iyileştirme ve önleme çalışmaları yapmak” gibi ayak sağlığı ile ilgili hizmetleri ifade eden bir terimdir. Türkçe Podoloji’yi “Ayak Sağlığı Bilimi” veya “Ayak Sağlığı Teknikerliği” olarak ifade edebiliriz. Medikal el ve ayak bakımı sadece rahatsılığı olan kişilerin değil sağlığna ve hijyene onem veren kişilerinde alması gereken bir hizmettir.hijyen cok onmlidır streil bır ortamda podoloji eğitimi almıs kısıler tarafından yapılmalıdır.

Kalınlaşmış Tırnak Bakımı
Ayak tırnağının kalınlaşması, ayak sağlığının bozulduğunun bir göstergesi olmasının yanı sıra estetik açıdan da ciddi bir sorundur. Merkezimizde üniversite mezunu, podologlar tarafından bakım yapılır.

Deforme Ayak Bakımı
İnsanlar, sıklıkla, yaygın bir ayak deformitesi olan pençe parmaktan ayak parmaklarını sıkıştıran, yüksek topuklu ve çok kısa ayakkabıları sorumlu tutarlar.

Siğilli Ayak Tedavisi ve Bakımı
Siğiller, derinin üst tabakasına veya mukozaya yerleşen Human Papilloma Virüs / HPV olarak bilinen bir virüse ait enfeksiyonlardır. Siğillerin şekli bulunduğu bölgeye veya tipine göre değişmekle beraber genellikle deriyle aynı renkte kabarık nasırımsı sert görünümdedirler.

Çatlak Topuk Bakımı
Çatlak topuk derisi genellikle uzun sürek ayakta kalmak, rahatsız ayakkabılar giymek ya da sedef hastalığı nedeniyle cilt üzerinde baskıdan dolayı oluşur.

Terleyen Ayak Bakımı
Ayak terlemesi aşırı terlemenin bir şekli olup sıklıkla el terlemesi ile birliktedir. Diğer bölge terlemelerine göre kısmen daha az sıkıntı verir. Saklamak daha kolaydır. Ancak ayakkabılar suya girmiş gibi ıslak olabilir veya biriken tuz nedeniyle beyazlaşabilir.

Kişiye Özel Tabanlık Ortez Uygulamaları (Cerrahi Olmayan Ayak Tedavileri)
Parmak duruş veya basış bozukluğundan meydana gelen deformasyonlar, kişinin ayağına özel destek malzemesi hazırlanarak rahatlatılır.

Detaylı Bilgi Almak İçin Formu Doldurunuz

*Ad Soyad
*Telefon
*E-Posta
*Mesajınız
*Kategori