400₺ VE ÜZERİ ALIŞVERİŞLERİNİZDE KARGO BEDAVA!
media

Her bitki özeldir; tıpkı insan gibi...

Benim yolculuğum da kozmetik ürünlerin de aynı bitkiler gibi özel olması gerektiğini anladığımda başladı. Ben bu yolculuğa ‘Kişiye Özel Kozmetik’ adını verdim. Bir yol arkadaşım varsa o da bilimdi ve her bireye özgü bir ürün yaratırken önce bilime danıştım, önce bilimden faydalandım. Bir çok cilt, vücut ve saç analizi yaptım. Arkama baktığımda geçen uzun yılların, her bir analizin, her bir insanın kısacası deneyimlerimin çalışmayla birleştiğini ve markalarımı ortaya çıkardığını görüyorum.  Şimdilerde dünyanın önde gelen markaların hammadde olarak kullandığı tıbbi ve aromatik bitkilerimizi Düzce Üniversitesi çatısı altında kadın çiftçilerimizle tek tek ellerimizle ekişimiz sanki dün gibi. Çalışmalarımı bir adım öteye taşıyacağına inandığım kongre, fuar, seminer ne varsa ben hep oradaydım. İşte bu seyyahlık benim içim yeni bir markanın bir girişimin de alt yapısı oldu.

Hedeflerimden bir tanesi kişiye özel kozmetik ürünlerini, yerel bitki çeşitliliği ile  zenginleştirmekti. Hiç bitmeyecek her gün daha da kapsamlı hale gelecek bir süreç olduğunun bilincindeydim ve ben de her gördüğüm danışanı analiz ederken bir bir not aldım, gözlemlerimi yazdım. Çünkü teknoloji ve veri çağı kozmetikte çok önemli bir yere sahip olacaktı ve hep olduğu gibi erkenden yola koyulmalıydım. Öyle de yaptım… İnovasyonun gücüne hep inandım o yüzden de girişimlerimde yatırımları hep Ar-Ge'ye yönlendirdim. Düzce Üniversitesi Teknopark’ta Seda Sakacı Cosmetology A.Ş. olarak Ar-Ge laboratuvarı ve  GMP standartlarında  hem kozmetik hem gıda takviyeleri  üretim tesisi kurduk. Bununla birlikte Amerika’da da bir üretim laboratuarı kurduk. İşte bu bilimsel çalışmalar  'Kozmetoloji Kimliği’ tanımını doğurdu. Amacım estetik ve güzellik sektörüne yeni bir kavram kazandırmaktı. Hayvanlar üzerinde test edilmeyen, sağlıklı, güvenilir, doğal, organik, sertifikalı kozmesötikleri kullanarak bu kavramı daha da ileriye taşımayı amaçlıyoruz.

Önceki kitaplarımdan Sade Güzellik’te sadelikten, Bütünsel Güzellik’te ise güzelliğin bütünlüğünden bahsetmiştim. Bu kitabımdaysa kişiye özel kozmetik kavramından ve fonksiyonel etkilerinden bahsedeceğim. Zira kozmetik ürünler hayatımızın bir parçası. Peki, nasıl bir yaklaşımda bulunmalıyız? Bilim gelişir, değişir. Bugün söylediğimiz yarın daha da gelişip farklılaşabilir… Kozmetoloji de bilimin bir parçası ve o da değişiyor, gelişiyor. Bilimle kendi deneyimlerimi birleştirirdiğim kitabımın sizlere bir rehber olacağına inanıyorum.

Kişiye Özel Fonksiyonel KozmetikKişiye Özel Fonksiyonel Kozmetik PDF İndir
  • Sep 01, 2022
  • Kategori: E-Kitap
  • Yorum: 0
Yorum: 0

Yorum Yok

Cevap Yaz

E-posta adresiniz yayınlanamaz. Gerekli alanlar işaretlendi*

Webticaretim E-ticaret İle Hazırlanmıştır